Projekt “Śródmieście w przyszłości”


Szanowni Państwo,
w związku z zamknięciem placówek oświatowych i kulturalnych do dnia 25 marca, jesteśmy zmuszeni odwołać zajęcia w ramach projektu “Śródmieście w przyszłości” w podanych uprzednio terminach. Poinformujemy o aktualizacji harmonogramu, jak tylko będzie to możliwe. Zapraszamy do śledzenia naszej strony i profilu fb.com/akcjaanimacja


Zapraszamy na prowadzony przez nas cykl rodzinnych warsztatów filmu animowanego. Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 6-13 lat i ich opiekunów. Podczas pięciu 4-godzinnych spotkań, stosując różne techniki animacji, będziemy pracować nad wspólnym filmem „Śródmieście w przyszłości”. Jego premiera będzie miała miejsce w czerwcu.

Przed rozpoczęciem warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymają materiał instruktażowy, który ułatwi tworzenie nawet tym osobom, który nigdy wcześniej nie miały do czynienia z animacją.

Miejsce: Międzypokoleniowa Klubokawiarnia Domu Kultury Śródmieście przy ul. Anielewicza 3/5
Prowadzenie: Michał Mróz i Maria Brzeska

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na warsztaty obowiązują zapisy. Uwaga: ponieważ będziemy pracować nad filmem, ważne jest, abyśmy stworzyli “ekipę filmową” – wysłanie zgłoszenia na warsztaty oznacza deklarację udziału we wszystkich 5 spotkaniach.

Terminy warsztatów:

21.03

28.03

18.04

25.04

16.05

Warsztaty odbywają się w soboty w dwóch grupach:

  • grupa I: 10.30-12.30 
  • grupa II: 12.45-14.45

Osoby chcące brać udział w 4 godzinach warsztatów w każdym z podanych terminów, proszone są o zaznaczenie tej opcji w poniższym formularzu.


W ramach projektu zapraszamy także na cykl 5 otwartych wykładów poświęconych historii filmu animowanego. Wykłady będą się odbywać w poniedziałki o godz. 18.00.

Prowadzenie: Michał Mróz

Terminy wykładów:

16.03
Tradycyjne techniki animacji dwuwymiarowej i trójwymiarowej

23.03
Prehistoria filmu animowanego i pionierzy animacji filmowej

6.04
Amerykański a europejski styl realizacji filmów animowanych

20.04
Powojenny przełom w realizacji filmów animowanych. Epoka szkół narodowych

11.05
Polska Szkoła Animacji


Pytania dotyczące wykładów i warsztatów można kierować na adres: warsztaty@akcjaanimacja.edu.pl