Zadania na lipiec


Hej, zgodnie z obietnicą, mamy dla Was pierwszą część wakacyjnych zadań w ramach projektu „Film animowany – wspólny język”.

  • będzie 8 zadań – 4 w lipcu i 4 w sierpniu
  • za każde zadanie można uzyskać od 1 do 5 punktów
  • za zrobienie wszystkich letnich zadań można zdobyć aż 40 punktów
  • uczestnicy z Polski odpowiadają na pytania dotyczące Rosji, a uczestnicy z Rosji – na pytania dotyczące Polski (czyli na przykład: Polacy rysują tradycyjną potrawę rosyjską, a Rosjanie – polską:)
  • na wykonanie zadań macie czas do końca wakacji, czyli do 31 sierpnia
  • zadanie 2, 3 i 4 należy odesłać na adres:

Dla 2 uczestniczek i 2 uczestników, którzy zdobędą najwięcej punktów i wykażą się największym zaangażowaniem w powstanie naszego wspólnego filmu, będziemy mieli filmowe nagrody-niespodzianki. Wręczymy je we wrześniu.

To co, zaczynamy?:)

Zadanie 1

Odpowiedz na pytania:

Ocena: za każde pytanie w tym zadaniu można uzyskać 1 punkt.

Zadanie 2

Tematem pierwszej animacji, jaką tworzyliśmy, było „Moje ulubione miejsce”. Zrób 3 (trzy) zdjęcia z miejsca, w którym teraz spędzasz wakacje. Może to być krajobraz albo jakiś budynek, park, przez który idziesz albo koncert, na którym jesteś. Możesz nam też pokazać, co właśnie jesz albo jakie masz na sobie buty – wszystko to będziesz dla nas bardzo ciekawe! Jeśli chcesz, możesz do zdjęć dodać swój komentarz.

Oceniana będzie: estetyka i jakość techniczna zdjęcia, a także Twoja kreatywność i poczucie humoru:)

Zadanie 3

Stwórzmy wspólną „Książkę kucharską animatora”! Narysuj którąś z tradycyjnych potraw kuchni polskiej / rosyjskiej. Zadbaj o wszystkie szczegóły, żeby wyglądała apetycznie! Przyślij do nas rysunek i nazwę potrawy (a jeśli chcesz, to także przepis na nią:)

Oceniana będzie: estetyka i szczegółowość rysunku.

Zadanie 4

Znajdź jakąś polską / rosyjską baśń albo legendę. Przeczytaj ją uważnie, a następnie:

  • narysuj jej bohaterów
    albo
  • narysuj krótki komiks lub storyboard na jej podstawie (pamiętaj, aby wybierać z tekstu to, co jest najważniejsze dla opowiadanej historii).

Oceniana będzie: pomysłowość, wyobraźnia i jakość wykonania.

Powodzenia!