Elżbieta Sokołowska

Założycielka i prezes fundacji, scenarzystka, animatorka, współautorka książek i telewizyjnych programów edukacyjnych. Współpracowała m.in. z wydawnictwami IDG Poland, Wydawnictwo Szkolne PWN, Larousse Polska, Hachette Polska, Prószyński i -ska oraz telewizją TVN. Wraz z producentką i scenarzystką Katarzyną Najman zainicjowała w 2010 roku projekt edukacyjny “Akcja Animacja”, adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

sokolowska@akcjaanimacja.edu.pl
+48 796 377 111

Michał Mróz

Wiceprezes fundacji, twórca filmów animowanych oraz historyk i popularyzator filmu animowanego. Stypendysta programu “Młoda Polska” Narodowego Centrum Kultury. Autor krótkometrażowych filmów animowanych, za które zdobył łącznie ponad 50 nagród na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą. Swoje prace prezentował między innymi na festiwalach w Los Angeles, Toronto, Malmö, Belgradzie, Sofii, Wrocławiu i Gdyni. Uczestniczył w warsztatach filmowych w Malmö, Dreźnie oraz w Londynie (BBC i Panavision). 
Filmy, projekty i publikacje

mroz@akcjaanimacja.edu.pl
+48 660 023 129

Maria Brzeska

Animatorka. Absolwentka animacji na Don Bluth University, realizator filmowy i grafik. Pracuje przy ilustracji dziecięcej od 2013 roku. Prowadziła kursy malarstwa cyfrowego w Warszawskiej Szkole Reklamy. Posiada również umiejętności pracy z modelowaniem oraz drukiem 3D.