Elżbieta Sokołowska

Założycielka i prezes fundacji, scenarzystka, animatorka, współautorka książek i telewizyjnych programów edukacyjnych. Współpracowała m.in. z wydawnictwami IDG Poland, Wydawnictwo Szkolne PWN, Larousse Polska, Hachette Polska, Prószyński i -ska oraz telewizją TVN. Wraz z producentką i scenarzystką Katarzyną Najman zainicjowała w 2010 roku projekt edukacyjny „Akcja Animacja”, adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

sokolowska@akcjaanimacja.edu.pl

Michał Mróz

Wiceprezes fundacji, twórca filmów animowanych oraz historyk i popularyzator filmu animowanego. Stypendysta programu „Młoda Polska” Narodowego Centrum Kultury. Autor krótkometrażowych filmów animowanych, za które zdobył łącznie ponad 50 nagród na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą. Swoje prace prezentował między innymi na festiwalach w Los Angeles, Toronto, Malmö, Belgradzie, Sofii, Wrocławiu i Gdyni. Uczestniczył w warsztatach filmowych w Malmö, Dreźnie oraz w Londynie (BBC i Panavision). 
Filmy, projekty i publikacje

mroz@akcjaanimacja.edu.pl

Sylwia Kalisz-Mróz

Reżyserka, scenarzystka i pedagog teatru. Magister Sztuki na wydziale Performance Practices and Research w The Royal Central School of Speech and Drama (Uniwersytet w Londynie, Wielka Brytania). Ukończyła również wydział pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich gdzie zdobyła tytuł aktora oraz instruktora teatralnego. Od 2010 roku prowadzi grupę teatralną seniorów „Teatr Niepamięci”, z którą regularnie realizuje spektakle teatralne na podstawie wspomnień i opowieści członkiń teatru. Pisze scenariusze do filmów animowanych. Prowadzi warsztaty myślenia kreatywnego na których wraz z uczestnikami realizuje Instalację Artystyczną jako formę twórczej wypowiedzi. Rezydentka międzynarodowego projektu „Ciało, Kamera, Działanie” w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Laureatka stypendium artystycznego m.st. Warszawa.

Katarzyna Świdzińska

Specjalista ds. finansów, pełnomocnik zarządu fundacji. Koordynatorka projektów międzynarodowych.